Remont: łazienka

Remont jest wydarzeniem, którego nie zawsze da się niestety uniknąć. Niemalże zawsze związany jest z nim jednak spory stres. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego i zazwyczaj efekty po skończonych pracach remontowych wszystko nam wynagrodzą.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że ilość pieniędzy które musimy wydać na poszczególne prace, sprzęty, meble i dekoracje, a także czas, jaki zmuszeni jesteśmy poświęcić nie należą do rzeczy najprzyjemniejszych. Wszelkie nieprzyjemności związane z remontami można zminimalizować, o ile w odpowiedni sposób się do nich przygotujemy. Im bardziej dokładne i szczegółowe będą nasze plany odnośnie prac które musimy wykonać, tym mniej niespodziewanych wydarzeń może spłatać nam po drodze figle. Szczególną uwagę zwrócić należy na kwestie finansowe.

 

Remonty zwłaszcza te wykonane przez profesjonalistów, przy użyciu odpowiednich materiałów itd. są bardzo kosztowne. Powinniśmy na początku ustalić więc budżet, jakim dysponujemy na cały remont i dopiero później przejść do sporządzenia planu i kosztorysu. W budżecie uwzględnić powinniśmy około 10 czy 20% nadwyżki na wszelkie losowe sytuacje, które wymagać mogą finansowych nakładów, w przeciwnym razie bowiem opóźnią one lub całkowicie wstrzymają nasze prace remontowe. Przy ustalaniu planu pamiętać powinniśmy o kilku ważnych rzeczach np. o tym, że łazienka jasna, odpowiednio oświetlona będzie znacznie bardziej funkcjonalna od Łazienki ciemnej. Tego typu zależności jest oczywiście bardzo dużo i o wszystkich nich warto pamiętać