Dlaczego warto postawić na rolety plisowane?

Chcesz coś zmienić w swoim wnętrzu i szukasz osłony, która będzie praktyczna, ale jednocześnie zgodna z najnowszymi trendami? Nie ma co ukrywać, wybór osłon przeciwsłonecznych na rynku jest duży. Możesz wybierać spośród zawsze popularnych żaluzji aluminiowych, klasycznych żaluzji drewnianych lub eleganckich rolet rzymskich. Natomiast w ostatnich miesiącach coraz większą popularnością cieszą się rolety plisowane.

Skąd wziął się tak szybki wzrost popularności rolet plisowanych? Dlaczego akurat ten rodzaj osłony króluje w wielu aranżacjach, które możemy podziwiać chociażby na Instagramie czy Pintereście?

Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, wskazując na wszystkie kluczowe zalety tak zwanych „harmonijek”. Lista zalet w tym wypadku jest naprawdę długa.

Wyjątkowa funkcjonalność rolet plisowanych

Rolety plisowane często nazywamy najbardziej uniwersalnymi osłonami przeciwsłonecznymi. Najbardziej popularnym ich rodzajem są plisy dwukierunkowe. Czym ten model się charakteryzuje?

Otóż jego największą zaletą jest fakt, że możemy sterować tym rodzajem osłony za pomocą dwóch ruchomych rynienek. Dzięki temu tkaninę umieszczoną pomiędzy nimi możemy zatrzymać w dowolnym fragmencie okna. Jest to bardzo wygodna funkcjonalność, za którą rolety plisowane są szczególnie doceniane. W zależności od potrzeb tkaninę możemy zatrzymać w dolnym fragmencie okna lub jego górnej części.

Więcej na temat rolet plisowanych możesz dowiedzieć się na modniewoknie.pl. Tam też wprowadzając przybliżone wymiary okna otrzymasz przybliżoną wycenę plis dwukierunkowych. Dodatkowo zobaczysz większość dostępnych materiałów i z łatwością będziesz mógł zamówić darmowe próbki tkanin. To bardzo przydatna opcja, która pomaga w doborze najlepszej tkaniny do aranżacji wybranego wnętrza.

Ogromny wybór wśród tkanin rolet plisowanych

Popularność plis wzięła się również stąd, że obecnie stosowane tkaniny to najwyższej jakości materiały. Co więcej, wybierać możesz spośród prawie 600 tkanin!

Zróżnicowana kolorystyka, różna przepuszczalność światła – materiał plis spokojnie dopasujesz do każdego rodzaju wnętrza. Materiały dodatkowo można podzielić na tkaniny klasyczne oraz tkaniny plaster miodu. Ten drugi rodzaj charakteryzuje się tym, że tkanina złożona jest z dwóch materiałów i jej przekrój przypomina plaster miodu. To doskonałe rozwiązanie do zastosowania w pomieszczeniach narażonych na duże nasłonecznienie.

W przeszłości rolety plisowane nie zawsze cieszyły się dobrymi opiniami. Spowodowane to było właśnie słabą jakością materiałów. Dzisiaj stosowane tkaniny przez renomowanych producentów to już najwyższa jakość, która gwarantuje użytkowanie przez wiele lat.

Nietypowe kształty okien? Żaden problem

Rolety plisowane możemy nazwać jako „osłony do zadań specjalnych”. Dlaczego akurat tak? Otóż jest to najlepszy rodzaj osłony do zastosowania na oknach o nietypowym kształcie. Być może posiadasz okno w kształcie półkola, trójkąta lub trapezu. Wtedy zawsze pojawia się pytanie, w jaki sposób uchronić się przed spojrzeniami sąsiadów lub nadmiernym nasłonecznieniem?

Nie wszystkie osłony nadają się przecież do okien o nietypowym kształcie. Najbardziej praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem są właśnie rolety plisowane. Oczywiście wcześniej fachowiec musi ocenić, czy na danym oknie jest możliwość zastosowania tego rozwiązania. Następnie musi wykonać precyzyjny pomiar oraz montaż.

Na niektórych – choć podkreślmy, że nie na wszystkich – oknach można alternatywnie zastosować żaluzje drewniane oraz aluminiowe. Też jest to dobre rozwiązanie, ale podkreślmy jeszcze raz – żadna inna osłona nie jest tak uniwersalna jak plisy.

Nie tylko sterowanie dwukierunkowe

Wspominaliśmy już, że najbardziej popularnym modelem rolet plisowanych są te sterowane dwukierunkowo. Jednak to nie jest jedyna dostępna opcja.

Możesz także zastosować plisy sterowane jednokierunkowo. Wówczas górna rynna jest zamontowana na stałe, natomiast ustawienie tkaniny regulujemy przy pomocy dolnej rynienki.

Do dużych gabarytów okien polecamy także rolety plisowane sterowane sznurkiem. Warto zaznaczyć, że w przypadku plis jest również możliwość sterowania elektrycznego. To bardzo wygodna opcja w momencie, gdy nasze okna znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Jeśli zdecydujemy się na montaż plis chociażby na oknach dachowych, to wtedy właśnie sterowanie elektryczne może okazać się zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Gdzie znaleźć sprawdzonego doradcę?

Żaluzje oraz rolety to często produkty, które są prawdziwą ozdobą naszych mieszkań i domów, a dodatkowo mają nam służyć przez wiele lat. Dlatego już na etapie wyboru osłony, a następnie pomiaru oraz montażu najlepiej skorzystać z usług doświadczonego doradcy. Taką osobę znajdziesz na stronie projektu Modnie w Oknie.

Doradcy działają praktycznie na terenie całego kraju. Już na etapie wyboru osłony skorzystanie z ich usług jest bardzo pomocne. W momencie, gdy nie wiemy na co się zdecydować, to właśnie doświadczony fachowiec mający na swoim koncie wiele realizacji będzie w stanie nam pomóc.