Salon z jadalnią – jak go zaaranżować?

Wiele osób decyduje się na połączenie jadalni z salonem, Głównym powodem jest brak miejsca na wydzielenie oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego na jadalnię, ale również praktyczność: połączenie tych dwóch pomieszczeń sprawia, że możemy spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Duży stół w salonie pozwala na urządzanie przyjęć i kolacji w komfortowych warunkach.

Nowoczesna jadalnia z salonem

Jeśli chcemy, by nasze wnętrze było utrzymane w nowoczesnej aranżacji, powinniśmy postawić na minimalizm. Jasna kolorystyka ścian przełamana może być ciemniejszymi meblami. Część, która będzie służyła za jadalnię, może być odgrodzona kanapą lub niewysokim regałem, dzięki czemu uzyskamy efekt dwóch pomieszczeń w jednym. Musimy jednak pamiętać, by część z jadalnią kolorystycznie i stylistycznie pasowała do reszty pomieszczenia. Także wszelkie ozdoby i akcesoria muszą być utrzymane w podobnym stylu, by całe pomieszczenie stanowiło spójną całość.

Jak wybrać idealny stół?

Nasz stół do jadalni powinien pasować do mebli w salonie: powinien utrzymany być w tym samym stylu i podobnej kolorystyce. W wielu sklepach meblarskich znajdziemy całe zestawy meble stworzone z jednego gatunku drewna lub pokryte taką samą powłoką. Jeśli na co dzień jemy posiłki w kameralnym gronie, ale zdarza się nam urządzać przyjęcia i kolacje dla rodziny i przyjaciół, powinniśmy wybrać stół składany – to rozwiązanie ogranicza wykorzystywaną przestrzeń, jednak w krótkim czasie pozwala na stworzenie dodatkowych miejsc dla gości.

 

Salon to miejsce gdzie spędzamy znaczną część czasu. Oglądamy tu filmy czy słuchamy muzyki. Często mając dobry sprzęt audio jesteśmy niezadowoleni z jakości dźwięku. To kwestia adaptacji akustycznej naszego salonu/pokoju. W walce z pogłosem, zbyt dużym basem pomogą absorbery akustyczne bezpośrednio od producenta, firmy Akustonic. Często niewielkim kosztem możemy poprawić jakość swojego sprzętu audio , który przecież nie był taki tani..