Duży remont w domu

Remont domu może być bardzo duży, jeśli mamy w planach generalną zmianę pomieszczeń, inne ich rozmieszczenie czy powiększenie. Co jakiś czas taki generalny remont przyda się w każdym domu, zwłaszcza w domach starych, które trzeba przystosować do współczesnych standardów. Remont generalny domu wymaga dużych nakładów finansowych, trzeba też temu poświęcić dużo czasu. No i nie można zapomnieć o tym, że przy takim remoncie jest dużo bałaganu, który na bieżąco trzeba sprzątać.

Kłopotliwy gruz

Przeorganizowanie pomieszczeń w domu, zwłaszcza ich powiększanie, wiąże się z powstaniem dużej ilości gruzu. Gruz jest ciężki, brudny i kłopotliwy w sprzątnięciu, ale trzeba się go w jakiś sposób pozbyć. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem wynajęcie kontenera na gruz, który można zamówić z dostawą do swojego domu. Jeśli ktoś się zastanawia ile kosztuje kontener na gruz, to odpowiedź nie jest jednoznaczna. Koszt wynajęcia takiego kontenera zależy od jego wielkości a także od tego czy ma to być kontener na gruz czysty czy gruz zmieszany. W przypadku gruzu czystego, cena jest niższa niż w przypadku gruzu zmieszanego. Ale różnica w cenie nie jest aż tak duża. Kontener na gruz czysty o wielkości 1m3 kosztuje około 100zł, zaś w przypadku gruzu zmieszanego cena ta wzrośnie do około 150zł.

Jeśli gruzu nie jest za dużo, można zakupić specjalne worki na gruz, których koszt wynosi około 50-70zł, jeśli jednak jest go bardzo dużo, wtedy lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na gruz.