Snycerstwo, czyli piękno drewna

Wraz z coraz większą popularnością dziedzin sztuki nawiązujących do naszej kultury do łask wraca snycerstwo, które obecnie jest sztuką bardzo zapomnianą. Jest to sztuka rzeźbienia w drewnie, bardzo mocno nawiązująca do sztuki zakopiańskiej. Charakteryzuje się tym, że właśnie drewno jest głównym i w zasadzie jedynym surowcem, który wykorzystuje się do tworzenia dzieł, a także czerpie z motywów roślinnych. Jak je wykorzystywać w aranżacji wnętrz i gdzie szukać inspiracji?

Meble od snycerza

Snycerz, jako artysta wykonuje nie tylko rzeczy wyłącznie typowo ozdobne. Można u nich zamówić także szereg dodatków do domu i po prostu mebli. Zamawiając takie meble, oczywiście trzeba się liczyć z tym, że będą one znacznie droższe niż jakiekolwiek inne meble kupione w salonie, czy sklepie, natomiast będą także jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. A to bardzo wartościowa rzecz. Jeśli uda się nam znaleźć dobrego snycerza, który będzie gotowy urzeczywistnić nasze pragnienia dotyczące wymarzonych mebli możemy mu powierzyć wykonanie zarówno dodatków i niewielkich mebli takich jak stoliki nocne, podstawki pod kubki, tace, jak i całych pomieszczeń, czyli mebli kuchennych, stołu i krzeseł do jadalni. Ponadto może on dla nas wykonać schody, zdobienia i różnego rodzaju ornamenty.

Snycerstwo, czyli tradycja zakopiański w naszych domach

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, że snycerstwo jest sztuką dość zapomnianą. Przez wiele lat nie była ona ani jakość szczególnie popularna ani znana. Trudno się dziwić, jest to bowiem sztuka po prostu elitarna. Na szczęście wraz z rozwojem i powrotem do naszej ludowości i tego, co nas określa sztuka ta zaczęła wracać do łask. Coraz częściej także szukamy rozwiązań, które sprawią, że nasze domu nie będą wyglądały jak ze stron magazynów i katalogów, tylko będą się czymś wyróżniały, będą oryginalne i nietypowe. Staramy się to robić, ponieważ chcemy czegoś nowego i świeżego. Wszelkie dodatki w stylu drewnianych mebli na zamówienie, czy dodatków kwiatowych, czy nawet ornamentów są dla nas właśnie tym czymś nietypowym.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tej zapomnianej sztuki, zajrzyj tutaj: grzegorz-michalek.pl

Dlatego, jeśli szukacie sposobu na sprawienie, że wnętrze waszego domu, czy mieszkanie stanie się czymś ciekawym, oryginalnym i nietypowym to warto zainteresować się sztuką snycerstwa. Możecie mieć pewność, że tak urządzone wnętrze na pewno zostanie w głowie na długo każdego naszego gościa i być może stanie się inspiracją dla osób, które poszukują czegoś niezwykłego.