W jaki sposób za niewielkie pieniądze odmienić charakter swojego mieszkania?

Chcąc zmienić wystrój swojego mieszkania nie trzeba od razu planować generalnego remontu. Czasem za pomocą niewielkich artykułów dekoracyjnych można łatwo i tanio odświeżyć swoje wnętrza. Po jakie drobiazgi dekoracyjne do domu można w tym celu sięgnąć?

Czym ozdobić puste ściany?

Obrazy są niezwykle efektowne, jednak ceny oryginalnych malunków potrafią być zatrważające. Czasem też pomieszczenia które są niewielkie, pod wpływem wielkich ozdób ściennych mogą sprawiać wrażenie niemalże „zagraconych”. Świetną alternatywą dla obrazów są plakaty. Wybór jest ogromny. Za niewielkie pieniądze można kupić piękne grafiki, fotografie czy też plakaty z zabawnymi napisami i hasłami motywacyjnymi. Ogromne znaczenie ma też oprawa plakatu. Można postawić na klasyczną antyramę, lecz w sklepach z akcesoriami do domu dostępny jest szeroki wybór niedrogich, ozdobnych ram do obrazów, które nadadzą wnętrzu eleganckiego charakteru.

Odrobina natury, czyli dekoracyjne rośliny idealne do mieszkań

Roślinność w mieszkaniu to walor nie tylko dekoracyjny, ale też zdrowotny. Nawilżają i oczyszczają powietrze, a kolor zielony pozytywnie wpływa na skołatane nerwy. Osoby, które obawiają się zasuszenia swoich roślin nie są skazane na ozdabianie mieszkań jedynie za pomocą sztucznych kwiatów. Najłatwiejsze w uprawie rośliny, które idealnie odnajdą się w domowych warunkach to: kaktusy, sukulenty, jukka, aglaonema, grubosz i aloes. Warto pamiętać o ozdobnych doniczkach! Rośliny pięknie wyglądają też na dedykowanym im regałom, półkach, drabinach, lub też ręcznie plecionych, wiszących kwietnikach.

Klimatyczne drobiazgi, czyli świeczki

Świeczki dodają wnętrzom ciepłego, domowego klimatu. Pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu. W sklepach dostępne są świece o przeróżnych zapachach, więc bez problemu można dobrać idealny dla siebie, który już zawsze będzie kojarzyć się z naszym domem. Ciekawą ozdobą do mieszkania może być świecznik tzw. kominek, do którego wstawia się świeczkę tealight a na górną część kominka kładzie się zapachowy wosk, lub nalewa wodę z dodatkiem ulubionego olejku eterycznego.

Nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na to, by dodać swojemu mieszkaniu eleganckiego charakteru. Ceny drobiazgów dekoracyjnych do domu zaczynają się już od kilku złotych, więc, przy odrobinie kreatywności, bez problemu można stworzyć we własnym domu niepowtarzalny klimat.