Jak oświetlić salon? Dwa żyrandole w salonie

Oświetlenie w salonie jest niezwykle ważne nie tylko ze względów praktycznych – dobrze dobrane oświetlenie to wspaniała ozdoba każdego wnętrza. Nie zawsze jednak wiemy, w jaki sposób oświetlić salon, by było to miejsce przytulne i komfortowe. Sprawdź SellyHome.se.

Wybór oświetlenia – od czego zacząć?

Szukając odpowiedniego oświetlenia musimy zastanowić się jakie funkcje pełni nasz salon. Z pewnością warto oświetlić go mocnym światłem od góry – szczególnie, jeśli w nim czytamy lub spożywamy posiłki. Wieczór przy filmie będzie znacznie przyjemniejszy, jeśli będziemy mieć możliwość wyłączenia górnego oświetlenia oraz pozostawienie niewielkiego źródła światła (np. przygaszone oświetlenie sufitowe lub stojąca lampa z kilkoma trybami). Dodatkowo jeśli mamy nawyk czytania na kanapie, warto zainwestować w niewielką lampkę, dzięki której czas ten będzie dla nas przyjemniejszy i zdrowszy dla naszych oczu.

Oświetlenie jako ozdoba salonu

Lampy i żyrandole to również idealna ozdoba każdego wnętrza. Dwa żyrandole w salonie sprawdzą się, gdy pomieszczenie to jest dosyć duże oraz pełni również funkcję jadalni: jeden żyrandol oświetlać będzie część do spożywania posiłków, drugi zaś – część wypoczynkową. Możemy również wybrać oświetlenie naścienne w postaci paneli ledowych, które występują w fantazyjnych wzorach i kształtach. Dwa główne źródła światła sprawdzą się również w loftach oraz mieszkaniach w typie studio, gdzie poszczególne części pomieszczenia wypoczynkowego oddzielone są niewysokim regałem lub kanapą.