Kuchnia według feng shui. Kolor w kuchni ma znaczenie!

Wielokrotnie się powtarza, że w domu kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń. Aby każdy czuł się komfortowo i był zarówno przyjazny, jak i miły, konieczne jest dobranie odpowiednich kolorów. Dlatego też redakcja dokonała niewielkiego wyboru kolorów do wyboru, aby ożywić Twoją kuchnię, ale także tych, których należy unikać!

Kolory w kuchni wg feng shui – odpowiednie kolory do umieszczenia w kuchni.

Kuchnia, która jest sercem domu, jest zdecydowanie częścią salonu, prawie tak samo jak salon czy jadalnia – tym bardziej, jeśli jest to otwarta kuchnia! A ponieważ symbolizuje ona życie, dobrym pomysłem może być pomalowanie kuchni w kolorach nawiązujących do elementów natury mineralnej lub roślinnej.
Drewno i jego odcienie brązu, z możliwością wyboru odcieni roślinnych, takich jak mahoń, bursztyn, bejca orzechowa, sepia… lub bardziej chciwe kolory (a więc idealne w pomieszczeniu takim jak kuchnia): brąz kawowy, karmelowy, kakaowy, orzechowy, cynamonowy itp. Kolory, które sprawią, że będziesz chciał się leczyć, a nawet gotować!
Zielony, kojący kolor, przypominający roślinność. Można wtedy wybrać raczej miękkie zielenie, takie jak zieleń wodna, zieleń jadeitowa, zieleń porostowa, zieleń migdałowa lub zieleń szparagowa; jasne odcienie, które dobrze odbijają światło i tym samym powiększają pomieszczenie! Ale dla większej głębi i stylu w kuchni, można również zdecydować się na ciemniejsze zielenie, takie jak zielony sosnowy, jodłowy, modrzewiowy lub szpinakowy.
Metal i jego szara lekkość, wiedząc, że szary przyniesie mineralną i spokojną stronę pokoju. Paleta po raz kolejny jest bardzo szeroka: od szarości żelaznej do ołowiowej dla ciemnych szarości, lub szarości mysich, gliniastych czy perłowych dla delikatniejszej atmosfery.
Aby ogrzać kuchnię, która nie dostaje dużo słońca i naturalnego światła, lub aby promować dobry nastrój, jeśli ta przestrzeń jest również jadalnia, pomyśl o żółtym, pomarańczowym, różowym, niebieskim lub ciepłym tonie, które na pewno ogrzeją pokój.
Uwaga: w kuchni preferuj odcienie matowe, ponieważ sprzyjają one krążeniu energii.

kuchnia według feng shui

Dodanie koloru kuchni: akcesoria do długiego życia!

Jeśli lubisz zielony, żółty, pomarańczowy lub szary, ale nie masz odwagi umieścić niektóre na ścianach swojej kuchni, istnieje doskonała alternatywa: akcesoria oczywiście!
Rzeczywiście, jaki jest lepszy sposób na nadanie kuchni ładnej dynamiki, niż wybór klasycznego satynowego wykończenia ścian, ale rozjaśnić ją dużą czerwoną misą na owoce, zestawem żółtych noży ceramicznych, kolorowymi garnkami, zieloną marmurową deską do krojenia?

kolory w kuchni według feng shui

Odcienie, których należy unikać w kuchni.

Aby nie zniszczyć atmosfery w Twojej kuchni, oto kolory, których należy unikać lub używać oszczędnie.
Czarny, który symbolizuje żałobę i smutek, a zatem logicznie rzecz biorąc nie ma miejsca w pokoju, który jest synonimem życia i przyjemności smakowych!
To samo odnosi się do całkowitego białego wyglądu: ok, ale jako kontrapunkt do innego cieplejszego koloru.
Błyszczące powierzchnie na ścianach i meblach, choć bardzo modne, nie są pożądane z punktu widzenia feng shui. Aby uczynić je mniej „twardymi”, można je zrekompensować umieszczając na blacie roboczym matowe i naturalne przedmioty, takie jak drewniane miski, kosz wiklinowy, ociekacz do naczyń wykonany z surowego drewna.