Styl skandynawski w jadalni

Styl skandynawski przebojem wdarł się do naszych mieszkać i domów, skradając serca Polaków. I nic dziwnego bo jego prostota i jasne barwy sprawdzają się niemal w każdej przestrzeni. Dodatkowo styl skandynawski pozwala na zastosowanie wielu ciekawych i ekonomicznych rozwiązań, który wyglądają ładnie.

 

Dlatego często wybierany jest także przez młodych ludzi, którzy dysponują ograniczonym budżetem. Styl skandynawski jest też dobrą koncepcją do wykonania akcji odświeżenia wystroju wnętrz starego mieszkania, na przykład takiego odziedziczonego po dziadkach. Niewielkie przestrzenie, którymi zazwyczaj dysponujemy w polskich blokach będą nam wdzięczne za zastosowanie jasnych barw i naturalnych elementów drewnianych. Styl skandynawski świetnie sprawdzi się we wszystkich przestrzeniach, zarówno w sypialniach jak i salonach, gdzie dzięki odpowiednio dobrany dodatkom da bardzo przytulny i ciepły efekt, ale także w kuchni czy też jadalni. Hasło styl skandynawski jadalnia powinno w naszych głowach kojarzyć się od razu z bielą, szarością oraz drewnem. Dobrym punktem wyjścia będą tu białe lub jasne ściany, ale możliwe są także bardziej odważne wersje. Punktem obowiązkowym w każdej jadalni jest stół. W przypadku jadalni skandynawskiej stół powinien być drewniany.

 

Może być to zarówno czyste wizualnie, naturalne drewno, jak również drewno bielone lub zupełnie białe. Do tego odpowiednio dobrane krzesła. Na przykład takie z litego drewna. Dają one dużą możliwość aranżacji, możemy zostawić je w formie czystego drewna, możemy pomalować je na dowolny kolor. Ciekawym rozwiązaniem, chociaż nieco odważnym więc nie musi przypaść do gustu każdemu jest personalizacja krzeseł, tak aby każdy domownik miał krzesło w innym kolorze. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w sytuacji jeśli w domu mieszkają dzieci. Własne krzesło powinno przypaść do gustu każdemu maluchowi.
W skandynawskiej jadalni nie powinno zabraknąć stylowych dodatków. Odpowiednio dobrana zastawa na stole, wazony które ocieplają pomieszczenie.