Kolorystyka w małych mieszkaniach. Jakie panele do białych ścian?

Małe mieszkania mogą być wyjątkowo trudne do zaaranżowania: niewielka przestrzeń może łatwo zostać przytłoczona nie tylko nieodpowiednio dobranymi meblami, ale również kolorystyką. To właśnie od niej zależy efekt, jaki uzyskamy w niedużych wnętrzach naszego mieszkania.

Jaką wybrać kolorystykę ścian i mebli?

W niewielkich mieszkaniach powinniśmy postawić na jasną kolorystykę. Świetnie sprawdzi się biel, którą przełamać możemy nieco ciemniejszym kolorem mebli i dodatków. Możemy wybrać również inne jasne kolory: beże, szarości, a nawet błękit czy delikatną zieleń. W przypadku ciemniejszych kolorów mieszkanie możemy rozświetlić poprzez zastosowanie jasnych lub białych mebli oraz dobrego, chłodnego oświetlenia. Należy zachować umiar w stosunku do dodatków i ozdób: prostota w niewielkich mieszkaniach sprawdzi się najlepiej.

Kolorystyka podłogi

Jeśli zastanawiamy się jakie panele do białych ścian będą najbardziej pasować, musimy pamiętać o zachowaniu kontrastu. Z pewnością dobrze sprawdzą się ciemniejsze panele o intensywnym, brązowym odcieniu, jeśli tylko pasują kolorystycznie do umeblowania pomieszczenia. W małych mieszkaniach możemy zastosować nieco jaśniejsze odcienie podłóg, dzięki czemu wnętrza będą bardziej rozświetlone, przez co wydawać się będą również bardziej przestronne. Na niewielkich przestrzeniach unikać należy jednak zdobionych kafelków oraz kolorowych podłóg, które mogłyby przytłoczyć prostą i minimalistyczną aranżację: jasną podłogę możemy jednak ozdobić ciemniejszym dywanem, który nada wnętrzu charakter.