Salon w stylu minimalistycznym. 12 podstawowych zasad.

Wybór minimalistycznego wnętrza pozwala na ponowne skupienie się na tym, co istotne. Żadnych zbędnych przedmiotów, żadnych dodatkowych foteli, żadnych nieporęcznych mebli… Powiększyć na 12 wskazówek, aby uzyskać minimalistyczny styl w salonie!

1. Wybierz minimum mebli.

Do salonu w stylu minimalistycznym zaczynamy od sortowania mebli. Konsola, stolik boczny, siedziska, stolik kawowy, podnóżek, regał – staramy się zachować tylko to, co najważniejsze, aby nie przeciążać pomieszczenia i nie zagracać przejścia. Ideałem jest na przykład sofa, półka i kredens. Ale zobaczysz, że minimalista nie oznacza pustego i bezosobowego. Sprawdź SellyHome.no.

2. Oczyść przestrzeń.

Posiadanie małych mebli koniecznie wyczyści przestrzeń. Każdy element w salonie musi znaleźć swoje miejsce. Jeśli masz za dużo mebli tu i tam, albo za dużo bibelotów, aby wiedzieć, co robić, twój pokój będzie zbyt zagracony i będziesz daleko od minimalistycznego salonu, który chcesz. Tak więc, aby zapewnić czystość w salonie, nie wahamy się zrobić kilka wykresów i planów, aby przemyśleć przestrzeń jak najlepiej. W ten sposób będziecie mogli łatwo krążyć w swoim pokoju.

salon w stylu minimalistycznym

3. Salon w stylu minimalistycznym – Pożegnaj się z niepotrzebnymi przedmiotami.

Oczyszczanie przestrzeni oznacza również sortowanie przez małe obiekty nagromadzone na przestrzeni lat. Jeśli bibeloty są źródłem kurzu, to wizualnie zagracają nasze wnętrza i nie pozwalają nam czuć się naprawdę jak w domu. Jeśli więc zdecydujesz się na salon w stylu minimalistycznym, będziesz musiał dokładnie wyczyścić swoje drobiazgi dekoracyjne. Tak jak tutaj, zostaw tylko ładny wazon, jedną lub dwie świece i ładną ramę jako dekorację.

4. Minimalistyczne salony – Nie przeciążaj ścian.

Jak wspomniano wcześniej, ładna rama może być więcej niż wystarczająca na ścianach Twojego minimalistycznego salonu. Nie przeciążaj wizualnie swojego salonu, wieszając kilka ramek, półek ściennych pokrywających cały fragment ściany, obrazów, makramy od podłogi do sufitu. Wybierz finezyjną dekorację ścienną.

5. Salon skąpany w naturalnym świetle.

Idealnie, minimalistyczny salon powinien być bardzo jasny. To centralne pomieszczenie w domu powinno być oświetlone światłem naturalnym, a nie sztucznym, przy użyciu dużej ilości lamp, reflektorów i kloszy. Oczywiście, jeśli ekspozycja naszego pomieszczenia nie pozwala na to, możemy zdecydować się na kilka opraw oświetleniowych, starając się jak najlepiej odtworzyć to naturalne światło.

minimalistyczne salony

6. Minimalistyczny salon – wybierz projekt opraw oświetleniowych.

Niezależnie od tego, czy cieszysz się naturalnie jasnym salonem, czy nie, będziesz musiał zainstalować oprawy oświetleniowe, aby móc cieszyć się swoim pokojem o zmroku lub wczesnym rankiem, zimą lub przy złej pogodzie. Wybierz designerskie oświetlenie ścienne, klosze lub abażury, aby idealnie wkomponować je w swój minimalistyczny salon, jak powyżej.

7. Wybieraj neutralne i kojące kolory.

Minimalistyczny styl zaprasza do lekkich i relaksujących odcieni. Zapomnij o kolorach wywołujących niepokój, takich jak pomarańczowy, czerwony lub zielony i zdecyduj się na kojącą paletę kolorów. Pastelowe, białe, szare, beżowe, ale także czarne (w małych dawkach) lub jasnobrązowe są kolorami preferowanymi do ponadczasowej dekoracji.

8. Minimalistyczne meble do salonu – przejdź do materiałów naturalnych.

Styl minimalistyczny lubi podkreślać surowce takie jak drewno czy kamień. Naturalne materiały, takie jak len czy bawełna, również należą do obowiązkowych elementów minimalizmu. Jak wyżej, wybierz małe drewniane meble okolicznościowe i bawełnianą plecionkę, na przykład, aby uzyskać ciepły wygląd!

minimalistyczne meble do salonu

9. Nowoczesny minimalistyczny salon – zaproś naturę do swojego pokoju.

Czy to w skandynawskim wnętrzu, czy też w industrialnej atmosferze, czy też w eleganckim salonie, czy też w minimalistycznym stylu, natura jest bardzo obecna. Bukiety kwiatów, duże zielone lub soczyste rośliny, zaproś zieleninę do swojego minimalistycznego salonu!

10. Salon minimalistyczny – postaw na jakość zamiast na ilość.

Ogólnie rzecz biorąc, styl minimalistyczny nabiera kształtu, gdy udaje się skomponować z kilku elementów, ale zawsze ze smakiem i stylem. Innymi słowy, jakość jest lepsza od ilości. Mniej mebli, małe lub nieduże przedmioty dekoracyjne, przezroczyste ściany, ale wszystko, co masz w swoim salonie, powinno być dobrej jakości. Kupujesz mniej, ale lepiej. To jest to, za czym opowiada się również lagom – szwedzka sztuka życia.

11. Minimalistyczny nie znaczy zimny i bezduszny.

Jak wspomniano powyżej, minimalistyczny styl nie oznacza posiadania zimnego, pustego i bezosobowego wnętrza. Przeciwnie, wybór minimalistycznego salonu oznacza lekkie umeblowanie go i nadanie mu osobistego charakteru. Ten czysty styl może bardzo dobrze oddawać atmosferę dobrego samopoczucia i ciepła!

12. Minimalizm w salonie – Feng Shui w dekoracji.

W końcu sensowne jest przywołanie Feng Shui, kiedy mówimy o stylu minimalistycznym. Zdefiniowana jako sztuka cyrkulacji energii, powinna być brana pod uwagę przy projektowaniu naszych wnętrz. Harmonia i spokój to dwa kluczowe słowa w Feng Shui. Oczyszczanie przestrzeni, zmiana układu mebli – jeśli energia nie płynie harmonijnie, może to mieć na nas negatywne skutki.