Czym jest moskitiera?

Moskitiery to gęsto plecione siatki montowane na oknach. Umożliwiają zabezpieczenie Twojego domu przed owadami, kurzem czy pyłkami. Nie ograniczają przepuszczalności powietrza, światła czy widoczności. Zastanawiasz się nad wykorzystaniem ich w swoim mieszkaniu? Sprawdź, jakie są rodzaje oraz sposoby montażu.

Moskitiery jako doskonała ochrona przez insektami

Liczne insekty, a w szczególności komary, mogą zepsuć niejedne wakacje. Ich obecność może być nawet niebezpieczna dla osób uczulonych. Dlatego jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie znajduje się dużo owadów, warto zamontować moskitierę. Umożliwia ona pełne zabezpieczenie Twojego mieszkania przed niechcianymi latającymi lokatorami.

Dobrej jakości moskitiery są wykonane w taki sposób, żeby skutecznie zabezpieczyć Ciebie i Twoich bliskich. Siatka jest ułożona bardzo gęsto. W ten sposób nawet małe owady nie mają szans się przecisnąć pomiędzy włóknami. Dodatkowo zapobiega to przedostawaniu się dużych pyłków do Twojego domu. Kolejną cechą charakterystyczną produktów jest wykorzystywany materiał. Ma on być trwały i wytrzymać wiele lat.

Proste w montażu produkty na okno

Niezależnie od rodzaju, wszystkie moskitiery mają bardzo łatwy montaż. Wystarczy, że zamówisz je u sprawdzonego dostawcy. Otrzymujesz od nas gotowy produkt z pełną instrukcją obsługi. Twoim zadaniem jest przygotować odpowiednio ramy okienne. Pamiętaj, żeby zadbać, żeby wszystkie kroki przez nas podane zostały spełnione.

Proponujemy moskitiery otwierane lub montowane na stałe na oknie. Możemy również wysłać do Ciebie produkt zwijany lub plisowany. Wszystkie te elementy zależą od Twoich indywidualnych preferencji oraz wymogów. Zastanów się, jakie warunki musi spełnić siatka, żeby sprawdziła się przez wiele lat w Twoim oknie.

Moskitiery wykorzystywane w drzwiach balkonowych

Drzwi balkonowe są dość problematyczne w kwestii montażu moskitier. Szczególnie, jeżeli mówimy o produktach jednorocznych, które można znaleźć w standardowym sklepie. Proponujemy rozwiązania, które ułatwią Ci wybór i codzienne wychodzenie na świeże powietrze.

Możesz skorzystać z dwóch dostępnych opcji. Pierwsza z nich zakłada produkty otwierane podobnie do drzwi balkonowych. Są one montowane po zewnętrznej stronie. Chcąc wyjść, korzystasz z delikatnego pchnięcia ramy. Jest ot bardzo wygodne i proste rozwiązanie. Może jednak pojawić się z nim problem. Jeżeli masz niewielki balkon, takie drzwi mogą nie otwierać się do końca. Wówczas proponujemy drugą opcję.

Skorzystaj z przesuwanej moskitiery balkonowej. Ten produkt zajmuje znacznie mniej miejsca na balkonie, ale konieczne jest posiadanie dużego okna. Wystarczy zamontować odpowiednie szyny, które znajdują się w zestawie. To po nich przemieszcza się ramą z siatką.

Czy moskitiery mogą chronić przed wyjściem zwierzęcia z domu?

Moskitiery mają gęsto tkaną siatkę, która zabezpiecza przed przedostaniem się szkodników do wnętrza domu. Zdarza się, że właściciele zwierząt montują je w celu ochrony swoich zwierząt. Posiadasz kota i zastanawiasz się, czy jest to dobre rozwiązanie? Jest to mocno uzależnione od rodzaju produktu, który wybierzesz. Jednak w zdecydowanej większości nie są to odpowiednie zabezpieczenia. Należy pamiętać, że moskitiery mają służyć przede wszystkim blokowaniu dostępu owadom. Nie są tworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa zwierzętom.

Czy warto inwestować w profesjonalne moskitiery?

Moskitiery w Rolety-Żaluzje to produkty wieloletnie. Wystarczy, że zadbasz o nie w odpowiedni sposób, który jest opisany w instrukcji. Należy zdejmować je na sezon zimowy, żeby cieszyć się ich pełną sprawnością bez usterek. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości ramie z siatką, na której możesz polegać, postaw na profesjonalne produkty. Pamiętaj również, że otrzymujesz od nas gwarancję na wszystkie elementy konstrukcji.