Wygodne rozwiązania w małej kuchni. Lodówka i piekarnik obok siebie w zabudowie

Niewielki metraż kuchni może być bardzo trudny do zagospodarowania. W końcu to miejsce, który musi być nie tylko estetyczne i schludne, ale również komfortowe i funkcjonalne. Oto trzy praktyczne rozwiązania dla małych kuchni, które sprawią, że to pomieszczenie będzie wygodniejsze i bardziej przestronne!

1. Odpowiednia kolorystyka

W małych wnętrzach warto postawić na jasne kolory, które wizualnie powiększą przestrzeń. Białe lub kremowe ściany, jasne meble i nie odznaczające się kafelki to podstawa. Dodatkowo możemy wykorzystać jasne oświetlenie ledowe, które sprawi, że wnętrze stanie się rozświetlone i bardziej przestronne.

2. Meble pod zabudowę

Meble w zabudowie pozwalają na maksymalne zwiększenie przestrzeni użytkowej. Gotowe zestawy mebli nie są zwykle zbyt wysokie: w przypadku spersonalizowanego projektu możemy pociągnąć szafki i półki aż pod sam sufit, co zwiększy przestrzeń przechowywania produktów spożywczych, naczyń i akcesoriów. Lodówka i piekarnik obok siebie w zabudowie dodatkowo umożliwią komfortowe korzystanie z urządzeń.

3. Minimalizm

W niewielkich kuchniach warto postawić na minimalizm: dodatkowe, rzadko wykorzystywane sprzęty, świąteczna zastawa czy komplety nieużywanego szkliwa możemy przechowywać w komodach i szafach w pozostałych częściach mieszkania. Warto również zaopatrzyć się w organizery do szuflad, dzięki którym utrzymamy porządek nawet w bardzo niewielkich kuchniach. W trakcie aranżacji pomieszczenia powinniśmy pamiętać, by minimalizować ilość zbędnych dodatków, bibelotów i nieprzydatnych ozdób, które mogą przytłoczyć wnętrze.