Jak dbać o jasne meble?

Jasne lub białe meble,to ucieleśnienie letnich, białych aranżacji wnętrz które bez wysiłku dostosowują się do nadmorskich, francuskich prowincjonalnych, skandynawskich i minimalistycznych motywów w domu. Jednak utrzymanie i czyszczenie białych mebli i tkanin może być pewnym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Oto kilka prostych wskazówek, jak utrzymać białe meble tak jasne, jak w dniu ich zakupu.

Chroń swoje meble

Może się to wydawać oczywiste, ale najlepszym sposobem na utrzymanie białych mebli tapicerowanych w dobrym stanie jest przede wszystkim unikanie rozlania jakichkolwiek napojów a już zwłaszcza tych trudnych do usunięcia substancji. Zabezpiecz swoją sofę, krzesło lub otomanę przed plamami, może to zrobić profesjonalista lub ty dzięki sprayom, które można kupić w sklepach z narzędziami.
Narzuty to również wspaniała opcja dla każdego z dziećmi lub zwierzętami. Po prostu wybierz białą narzutę na wybrany mebel i zdejmij ją, gdy zajdzie potrzeba prania.
Meble z białego drewna wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą z czasem żółknąć. Upewnij się, że Twoje białe meble nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, i czy okna mają zasłony na roletach, aby zmniejszyć ekspozycję na szkodliwe promieniowanie UV.

Utrzymuj czystość

Przygotuj mały zestaw do czyszczenia punktowego na wszelkie nieuniknione wycieki, abyś mógł jak najszybciej usunąć plamę, dołącz szmatkę, która nie pozostawi kłaczków i środek do czyszczenia tapicerki, który usuwa uporczywe plamy.
Rolki do kłaczków doskonale nadają się do usuwania resztek tkanin, futra i kłaczków z białych mebli. Nawet najlżejsze odkurzenie niebieskich włókien z czyjegoś puszystego kardiganu może sprawić, że cały strój będzie wyglądał na trochę nieładny.
Oprócz odkurzania mebli z białego laminatu co tydzień, meble z białego drewna należy dokładnie wyczyścić miękką ściereczką i roztworem jednej części octu z białego wina i dwóch części ciepłej wody, aby w ciągu kilku minut odnowić chrupiące białe wykończenie.