Jakie ogrodzenie wybrać do swojego domu?

Siatka czy drewniany płot? Brama automatyczna czy otwierana ręcznie? Wątpliwości przy wyborze najlepszego ogrodzenia może być znacznie więcej. Czym się kierować szukając optymalnego rozwiązania? Całkowicie zawierzyć swojemu zmysłowi estetyki czy może też wziąć pod uwagę względy praktyczne? Ile osób, tyle opinii odnośnie tego, które ogrodzenie jest ładne, a które nie. Względy praktyczne wydają się znacznie bardziej uniwersalne i łatwiej o nich dyskutować.

Siatka – popularne, tanie rozwiązanie dla każdego

Wystarczy krótka przejażdżka po wybranej wiosce, aby przekonać się, że wciąż najpopularniejszym rodzajem ogrodzenia jest zwykła siatka. Chroni ona posesję przede wszystkim przed dzikimi zwierzętami. Plus takiego rozwiązania jest jeden – siatka jest stosunkowo tania i powszechnie dostępna. Przy odrobinie wysiłku można ją zamontować samodzielnie, jednak nie sposób zaliczyć jej do rozwiązań trwałych.

Ogrodzenie betonowe – praktyczne rozwiązanie dla wymagających

Jeżeli ktoś chce mieć solidne ogrodzenie, które jest w stanie wytrzymać w niezmienionym stanie przez wiele lat, to powinien się zdecydować na ogrodzenie z betonu. Jest to stosunkowo surowy materiał, jednak dzięki odpowiedniej kompozycji może dodać prestiżu działce, na której będzie się znajdować. Chcąc nieco ograniczyć koszty związane z taką inwestycją, można zdecydować się na ogrodzenie betonowe z rozbiórki.Ogrodzenie z betonu przyciąga wzrok przechodniów, jednak za nic nie pozwala dostrzec, co znajduje się po jego drugiej stronie.