Wymiana drzwi zewnętrznych

Wymiana drzwi zewnętrznych to istotna sprawa w każdym domu, bądź mieszkaniu. Nie tylko ich wygląd jest ważny, ale także przenikalność ciepła, wyciszenie oraz aspekty związane z bezpieczeństwem. Stare drzwi, jeżeli nie spełniają ważnych funkcji, wtedy warto pomyśleć o montażu drzwi wejściowych. 

Drzwi wejściowe wizytówką domu

Drzwi wejściowe są ważnym elementem w każdym domu i mieszkaniu. Oprócz tego, że są wizytówką domu, to także odgrywają jeszcze inne, istotne funkcje. Kiedy nie spełniają swojej roli, ponieważ przyczyniają się do utraty ciepła, a także nie zapewniają wyciszenia, bądź są zniszczone, wówczas wymiana drzwi zewnętrznych. Kiedy wymienia się drzwi zewnętrzne najlepiej pomyśleć także o wymianie ościeżnicy, ponieważ zastosowana każdy producent może stosować inne technologie oraz standardy.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Kwestie wizualne są istotne, mają duży wpływ na wygląd domu, bądź mieszkania. Ponad to podkreślają charakter i stylistykę danego budynku. Jednakże chcąc wymienić drzwi zewnętrzne największą wagę powinno się przywiązać do izolacyjności cieplnej. Szczególnie ważny ten aspekt jest ważny w przypadku domu. Niezwykle ważne jest, aby drzwi wejściowe zapewniały także bezpieczeństwo przed włamaniem.

Montaż drzwi zewnętrznych z ochroną przed włamaniem

Podczas wyboru produktu do wymiany drzwi wejściowych warto zapoznać się klasami odporności na włamanie według norm europejskich. Z tychże badań wynika, że nawet drzwi, które posiadają klasę RC1 oraz RC2 mają dużą zaporę dla nieprzygotowanych odpowiednio włamywaczy. producent drzwi zewnętrznych posiada w ofercie detalicznej drzwi RC2 i RC3, zaś w ofercie inwestycyjnej – RC4. Zakup drzwi antywłamaniowych to komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Szczególną uwagę warto podczas wyboru drzwi zewnętrznych zwracać właśnie na te modele drzwi, które są oznaczone jako RC2, albo RC3, ponieważ do włamania złodziej potrzebuje narzędzi, które narobią wiele hałasu. W drzwiach antywłamaniowych bardzo ważne są specjalne zamki, wkładki, a także klamki.

Izolacja cieplna

Wybierając drzwi zewnętrzne warto wziąć pod uwagę istotny element, jakim jest izolacja cieplna. W mieszkaniu w bloku ze względu na to, że ciepło dochodzi z ogrzewanej klatki schodowej nie ma konieczności, aby nowe drzwi zewnętrzne miały niski współczynnik przenikania ciepła. Kiedy montaż drzwi wejściowych dotyczy domu jednorodzinnego warto poznać bogatą ofertę zarówno drzwi standardowych, jak i pasywnych.

Z jakich materiałów wykonane są drzwi?

Do najpopularniejszych materiałów, z których wykonane są drzwi należą: drewno, aluminium, PCV, a także stal. Drewniane są już coraz mniej popularne, aluminiowe są dość kosztowne, drzwi z PCV są przed tendencję do odkształcania się coraz mniej popularne drzwi stalowe mają słaby poziom izolacji termicznej. Każdy z materiałów ma swoje plusy i minusy, warto chcąc kupić drzwi zagłębić się w temacie.

Jak ochronić się przed hałasem z zewnątrz?

Jak wiadomo duży hałas niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Każdy w swoim domu pragnie ciszy i spokoju, a pomóc w tym może wymiana drzwi wejściowych, odpowiednio dobranych. Według dopuszczalnych norm w miejscach zamieszkiwanych hałas może utrzymywać się, uśredniając 40dB w dzień oraz 30dB w nocy. Dla maksymalnego komfortu najlepiej, ,kiedy hałas utrzymuje się na poziomie 20bB. Decydując się na drzwi akustyczne firmy Martom, które wyciszają o 42 dB. Dodatkowym atutem tych drzwi jest to, że mają one większą klasę antywłamaniową,  a także w niektórych drzwiach  większą ochronę przeciwpożarową.