Szerokie zastosowane pleksiglasu w domowych aranżacjach

Pleksiglas to obecnie materiał, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest tańszy w stosunku do tradycyjnych rozwiązań ze szkła. Poza tym to produkt dobrej jakości.Co ważne- istnieje możliwość dostosowania wymiaru pleksi do indywidualnych potrzeb. To obecnie tylko tradycyjny, przezroczysty materiał. Obecnie pleksiglas występuje w wielu różnych kolorach i fakturach. Poniżej kilka przykładów, jak zaaranżować pleksi w pomieszczeniach, żeby nadać im nowoczesności i stylu.

Pleksiglas zastosowanie

 

Pleksi w łazience

Płyty pleksi bardzo dobrze sprawdzają się łazienkach. Możesz je wybrać zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej. Jest to rozwiązanie tańsze w utrzymaniu. Pleksiglas jest praktyczny- smugi łatwo wyczyścisz również bez detergentów (przy użyciu szmatki lub gąbki nasączonej wodą). Pleksi można zastosować w szklanej zabudowie wanny, dostosować do każdego wymiaru i kształtu.

Rozświetlenie małego pomieszczenia

Niewielkie pomieszczenia są problematyczne w aranżacji. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza- śmiało powinniśmy skorzystać z materiału, jakim jest pleksi. Powszechne zastosowanie tzw. świetlików jest możliwe do wykonania również z pleksi. Wybranie pleksi, które w dużym stopniu przepuszcza promienie słoneczne, dodatkowo gwarantuje optyczne powiększenie pomieszczenia. Mały pokój wyda się większy również dzięki wybraniu drzwi wykonanych z płyt pleksi. Poza większą ilością światła, które wpadnie do wnętrza aranżacja stanie się bardzo oryginalna i podążająca za najnowszymi trendami.

Dekoracyjne walory pleksi

Pleksiglas jest także świetną formą dekoracyjną. Elementy z pleksi znajdziemy np. w lampach (w formie kloszy). Płyty z pleksi można zainstalować także w sypialni lub w salonie (na ścianie). Dodatkowe podświetlenie np. w formie led to najnowszy trend w wykończeniu wnętrza. Na rynku znajdziemy wiele form pleksiglasu: w różnych kolorach, o różnych kształtach i fakturach. Istnieje duża dowolność wyboru, co pozwoli nam na zastosowanie odpowiedniego styl do naszego mieszkania lub domu,

Łatwa dostępność, relatywnie niska cena i walory estetyczne przemawiają na korzyść w zastosowaniu pleksiglasu.