Inspiracje bożonarodzeniowe – jak ozdobić stół świąteczny? Przystrojony stół na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to jedne z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku. Specyficzny klimat, rodzinna atmosfera, pyszne jedzenie i czas spędzony w towarzystwie najbliższych uwielbia niemal każdy z nas. Przystrojony stół na Boże Narodzenie sprawi, że w ciągu tych kilku dni będziemy mogli raczyć się prawdziwie świątecznym nastrojem. Przedstawiamy trzy inspiracje, które pozwolą Ci stworzyć idealną ozdobę na świątecznym stole!

1. Świece. Świece zapachowe to nieodzowny motyw świąteczny. W grudniu królują ciepłe, słodkawe zapachy wanilii, pierników, cynamonu i jabłek. Stół udekorować możemy również klasycznymi, białymi świecami, które doskonale wpasują się w każdą aranżację wigilijnego stołu. Zapachowe podgrzewacze i świece w szklanych słoikach możemy ustawić na oknach, szafkach i komodach.

2. Świąteczne stroiki. Świąteczny stroik z iglastych gałązek, szyszek i elementów ozdobnych powinien znaleźć się w każdym domu. Może być ozdobą stołu świątecznego, jednak świetnie wyglądać będzie również na parapecie lub pobliskiej komodzie w salonie. Niektóre stroiki w kształcie okręgów przeznaczone są do zawieszania na drzwi.

3. Ozdoby kolacji wigilijnej. Na świątecznym stole nie może zabraknąć serwetek – mogą być zarówno papierowe, posiadające świąteczny motyw serwetki jednorazowe, jak i materiałowe serwety wielokrotnego użytku. Warto zadbać również o elegancką zastawę oraz szkliwo, które wpasuje się do charakteru wyjątkowej chwili, jaką jest spędzanie wigilii w gronie najbliższych.