Stoły sosnowe kuchenne. Meble z sosny do kuchni

Sosna zwyczajna jest jednym z najważniejszych drzew świata. Dlaczego? Ponieważ porasta ogromne obszary kuli ziemskiej. Jest też najliczniej występującym drzewem w Polsce. Stanowi ponad 60 procent drzewostanu polskich lasów. Stoły sosnowe kuchenne to doskonały wybór na lata.

Cechy drewna sosnowego – stoły sosnowe kuchenne

Sosna składa się z dwóch jakby części – posiada szeroki, jasnożółty biel, a także intensywnie brązowo – żółto – czerwonawą twardziel. Warto zwrócić uwagę, że im ciemniejsza twardziel, tym drewno jest bardziej trwałe i wytrzymałe, co potwierdzają meble kuchenne wrocław astra. Słoje w tym drewnie są wyraźne. Drewno późne (starsze) ma jasne cętki przewodów żywicznych. Drewno sosny jest bardzo lekkie i miękkie. Przyjemnie pachnie, gdyż jest silnie używicowane.

Zastosowanie – meble z Wrocławia – meble kuchenne Astra

Meble kuchenne wrocław astra proponują drewno sosny na okleiny zewnętrzne skrawane i łuszczone. Inne zastosowanie – doskonale nadaje się na sklejkę oraz różne konstrukcje budowlane. Idealne jest na stolarkę okienną i drzwiową. Sosnowe podłogi to doskonała kompozycja z takim elementem meblarskim jak stoły sosnowe kuchenne czy komplety mebli sosnowych.