Jak sprawić, aby dom wyglądał bardziej luksusowo?

Jeśli przyszło Ci kiedyś do głowy właśnie takie pytanie to znaczy, że dobrze, że tu trafiłeś. U nas dowiesz się o trzech szybkich sposobach dzięki którym Twoich gości zachwycą aranżacje w Twoim domostwie.
Wybraliśmy 3 najlepsze metody, które sprawią, że Twój dom będzie uważany za zorganizowany w bardzo dobrym guście. Zaczynajmy!

1. Kominek w stylu skandynawskim

Trend na minimalistyczne wnętrza skandynawskie wciąż się rozwija i nie widać końca ludzkiej fascynacji tym stylem. Jakie są główne cechy designu skandynawskiego? Są to uproszczone formy z naciskiem na odpowiednie światło, bowiem kraje skandynawskie nawet 6 miesięcy w roku mogą spędzać przy bardzo ograniczonym świetle dziennym. Stąd jasne kolory są pożądane, białe ściany lub bardzo blade szarości są powszechne. Kładzie się również duży nacisk na nawiązania do natury, które są uzyskiwane dzięki połączeniom jasnego drewna, wełny i skóry.

Główną rolę w domach urządzonych w duchu skandynawskim odgrywa oczywiście odpowiedni kominek! Umożliwiają on domownikom zachwyt przy oglądaniu pięknych, migoczących płomieni. Element ten stworzy przytulną atmosferę w Twoim domu, zapewniając przy tym czasem niemal imponującą wydajność cieplną. Możesz zdecydować się na kominek opalany drewnem lub elektroniczny. Niektóre kominki można umiejscowić w taki sposób, aby oglądać ogień z obu stron ściany. Czyż to nie musi być cudowne uczucie móc oglądać kominek nie tylko z salonu, ale na przykład z własnej sypialni? I to wszystko bez konieczności montowania drugiego kominka w domu.
Kominek w stylu skandynawskim zdecydowanie podniesie prestiż Twojego domu. Jeśli nadal go nie masz, to mocno przemyśl jego instalację.

2. Żywopłot szybko rosnący zimozielony

Sadzenie żywopłotu to jeden z najbardziej przyjaznych sposobów wyznaczenia granicy wokół naszej posesji. Umożliwia zwiększenie prywatności naszego podwórka, przez co wzrasta komfort przebywania na nim. Czyż nie cudownie być odgrodzonym od świata zewnętrznego, by móc w pełni rozkoszować się aranżacją naszego ogrodu?

Poza wizualnym odcięciem całej działki od otoczenia, żywopłot to świetny sposób na podzielenie ogrodów, obramowanie podjazdów czy udekorowanie fundamentów domu. Rośliny te stanowią też rodzaj bariery dźwiękoszczelnej, co w czasach, gdy zdecydowanie wzrosła ilość przejeżdżających obok naszej posesji pojazdów jest szczególnie dużym atutem. Kultura sadzenia krzewów w gęstych szeregach sięga tysięcy lat wstecz do pól rolników, którzy musieli utrzymywać zwierzęta gospodarskie i chronić delikatne plony przed silnymi wiatrami.
Aktualnie największe ogrody w Europie również otoczone są naturalnymi granicami, jakie stanowi żywopłot. Często to dzięki nim tworzone są te zapierające dech w piersiach królewskie, wypielęgnowane krajobrazy.

Jeśli potrzebujesz alby przestrzeń ogrodową ozdabiać przez cały rok to bez wahania zdecyduj się na żywopłot zimozielony. Zapewni on odpowiednią ochronę i dekorację przez wszystkie pory roku. Pamiętajmy, że otaczanie się zielonymi roślinami wpływa na poziom naszego relaksu i pozwala szybciej ukoić nerwy nawet po najbardziej stresującym dniu. Prywatność jaką da Ci żywopłot docenią również odwiedzający Cię znajomi. Właściciel pięknego żywopłotu zawsze usłyszy słowa uznania tak pięknej aranżacji.

3. Kwietnik z palet

Ostatnio propozycję na jaką chcemy zwrócić Twoją uwagę, by zwiększyć renomę Twojego domu to kwietniki wykonane z palet.
Palety są jednym z często pomijanych źródeł surowców wtórnych w ogrodzie. A pamiętajmy, że miliony drewnianych palet jest używanych w handlu do transportu różnych towarów i często potem trafiają na wysypisko. Jeśli bliska Ci idea zero waste lub po prostu zależy Ci na tym, aby dołożyć cegiełkę do dbania o nasze środowisko, to świetnym pomysłem będzie poddanie palet recyklingowi i zamiana ich w kwietniki. Na pewno zwróci to uwagę odwiedzających Cię gości.

Oczywiście pojemniki na kwiaty czy inne rośliny nie muszą stać na ziemi. Zaletą kwietników z palet jest to, że mogą być przymocowane do ściany lub zawieszone na ścianie lub ogrodzeniu. Pionowe, wiszące ogrody są coraz bardziej popularne w otoczeniu polskich domów. Rozwiązanie to może być świetne dla osób, które mają dość małe ogrody lub chcą zaoszczędzić miejsce, właśnie dzięki pokryciu pionowych powierzchni roślinami. Do tego zadania idealnie nadadzą się kwietniki z palet. Ogrody wertykalne to również rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy pragną kwiatów, ziół lub warzyw, ale brakuje im miejsca do ich uprawy.
Kto jeszcze szczególnie doceni kwietniki wykonane z palet? Już odpowiadamy – osoby z bólami kręgosłupa Otóż dzięki dowolności projektowania kwietników z palet możemy zdecydować się zbudować pojemniki o takiej wysokości, aby nawet osoby z dolegliwościami kręgosłupa mogły rozkoszować się w swoich ogrodach przyjemnością z pielęgnacji roślin. Właściciele domów, w których zamieszkują seniorzy, powinni szczególnie mocno przemyśleć ten pomysł – może być idealnym rozwiązaniem. To wszystko po to, aby uniknąć potrzeby bolesnego kucania i pochylania się, by dotrzeć do rośliny.