Marmur w kuchni – blaty marmurowe Strzegom

Blat kuchenny marmur to wyjątkowe połączenie elegancji i klasyki w jednym. Marmur jest kamieniem szlachetnym, wykorzystywanym w budownictwie i meblarstwie od tysiącleci. Najszlachetniejszy kamień pochodzi z Grecji, a jego stolicą jest grecka wyspa Thassos. Marmur doskonale pasuje do stylu klasycznego, ale i nowoczesności nada odpowiedniego połysku, wspomnienia minionych czasów. Doskonale więc blat kuchenny marmur koegzystuje w synkretyzmie stylistycznym aranżacji kuchennych.

Marmur w kuchni – blat kuchenny marmur

Blaty marmurowe Strzegom to wysoka jakość produktu, która zapewnia jego długowieczność. Odpowiednio zaimpregnowane będą łatwe w utrzymaniu czystości, a ich piękno będzie można podziwiać przez wiele lat. Inwestując w blaty marmurowe Strzegom, należy pamiętać, że marmur jest kamieniem nasiąkliwym i podatnym na powstawanie plam.

blaty marmurowe Strzegom

Nasiąkliwość oznacza zdolność kamienia do wchłaniania wody. Marmur niestety wykazuje dużą absorpcję cieczy. Ta cecha sprawia, że blaty kuchenne marmurowe są bardziej podatne na powstawanie plam i przebarwień. Z tego względu blaty kuchenne marmurowe są odradzane, jako materiał podatny na częsty kontakt z rozlaną wodą, winem, kawą i innymi cieczami. Rozlane płyny należy szybko wytrzeć, by nie wniknęły w jego powierzchnię. Może to doprowadzić do brzydkich przebarwień.