Szczecin – spedycja

Krótka historia spedycji i transportu

Początków spedycji możemy szukać już w średniowieczu, a konkretniej w XV wieku, kiedy to zostało wprowadzone prawo składu oraz przymus drożny. Prawo składu było przywilejem nadawanym miasto lokacyjnym, natomiast przymus drogowy zobowiązywał kupców przewożących towary do poruszania się określonymi trasami handlowym, na których znajdowały się miasta mające prawo składu. Za użytkowanie danej trasy były pobierane opłaty, takie jak cło i myta. Można więc stwierdzić, że przymus drogowy był perfekcyjnym uzupełnieniem prawa składu.

Czym jest i zajmuje się spedycja?

Spedycję najłatwiej zdefiniować jako organizację przewozu towarów oraz wszystkich czynności z tym że związanych. Celem spedycji jest takie zarządzanie i organizacji przewozu, aby zapewnić bezpieczne, efektywne i terminowe dostarczenie ładunku we wskazane miejsce. Spedycja może być wykonywana przez użytkownika transportu, przedsiębiorstwo lub firmę transportową albo też przez wyodrębnione przedsiębiorstwo spedycyjne. Możemy ją także podzielić na usługę materialną oraz spedycję będącą świadczeniem nieodpłatnym. Jeżeli chodzi o przypadek pierwszy to z takiego rodzaju usługi może skorzystać każdy. Dostęp do niej jest nieograniczony. Natomiast spedycja jako świadczenie nieodpłatne (spedycją własna) posiada pewne ograniczenia; dostęp do tego procesu gospodarczego może posiadać tylko i wyłącznie jego bezpośredni wytwórca. Koszty są wkalkulowane w ramy działalności danej organizacji.

Spedycja Szczecin

Wybór dobrej i profesjonalnej firmy transportowej warto skierować się do województwa zachodniopomorskiego. W Szczecinie możemy znaleźć przedsiębiorstwo posiadające w wieloletnie doświadczenie w branży transportowej i spedycji. Firma ta założona w 1997 roku cieszy się uznaniem i zaufaniem klientów już od ponad dwudziestu lat. Zajmuje się nie tylko transportem na terenie kraju, ale i także spedycją międzynarodową. Posiada szeroko wybór taboru pojazdów o różnej ładowności, bo pozwala na przewożenie najróżniejszych materiałów i przesyłek. Kadra pracownicza firmy transportowej dba o fachową i kompetentną obsługę na najwyższym poziomie, stale także poszerza swój zakres kompetencji i rozwija się poprzez udział w różnych szkoleniach i konferencjach.
Korzystając z usług przedsiębiorstwa dostaniemy gwarancję bezpieczeństwa i jak najbardziej profesjonalnie obsługi, będziemy pewni, że nasz ładunek zostanie dostarczony w wyznaczone miejsce terminowo i bezproblemowo.