Koszt domów szkieletowych – czy to się nam opłaca?

Domy szkieletowe stają się coraz bardziej popularne, są budowane w wielu krajach świata. Nowoczesna technologia sprawia, że domy te są ekologiczne, przyjazne środowisku, ekonomiczne oraz szybkie i łatwe w montażu.

Jak zacząć?

Decydując się na budowę domu szkieletowego, w pierwszej kolejności warto poszukać odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w budowie tego typu domów. Możemy poszukać w naszej okolicy, ale również skorzystać z możliwości jakie daje nam Internet. Wpisując w wyszukiwarce hasła typu: dom szkieletowy cena, „dom szkieletowy wykonawca” czy “domy szkieletowe oferty” znajdziemy kontakt do wielu firm, spośród których wybierzemy naszego wykonawcę. Doświadczony wykonawca pomoże nam wybrać odpowiedni projekt domu, doradzi korzystne rozwiązania, a także zajmie się kompleksową budową naszego wymarzonego gniazdka. Wybierając wykonawcę, należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na to czy stosowane materiały do budowy posiadają wymagane atesty i pozwolenia, a wykonawca posiada niezbędne uprawnienia. Tylko w ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że nasz dom będzie trwały, wybudowany w dobrej jakości i będzie służył nam w bezpieczny sposób przez wiele długich lat.

Domy kanadyjskie kontra domy szwedzkie

Planując budowę domu szkieletowego możemy wybierać między domami w technologii kanadyjskiej lub szwedzkiej. Domy kanadyjskie są solidniejsze, natomiast szwedzkie szybsze w budowie – gotowy dom możemy mieć w przeciągu 3 miesięcy. Domy te różnią się również stylem zewnętrznym, dlatego wybierając między nimi warto skorzystać z pomocy fachowca.

Koszty budowy domów szkieletowych

Koszt wybudowania domu szkieletowego sporo jest tańszy od tradycyjnego domu murowanego. Inwestycja w niego jest bardzo opłacalna, mimo tego że rozwiązanie to posiada jeszcze wielu sceptyków. Koszt jego budowy wynosi około 150 000 zł – 250 000 zł w stanie surowym, a w stanie deweloperskim 200 000 zł – 350 000 zł. Przy porównaniu tych kosztów z kosztami budowy domu w innej technologii z łatwością możemy wysnuć wniosek, że jest to technologia zdecydowanie tańsza i pozwoli zamknąć się w niższym budżecie. Dodatkowo, dzięki temu, że domy szkieletowe są energooszczędne i pasywne zaoszczędzimy duże kwoty pieniędzy na jakiego użytkowaniu.