Zrób to sam: taras

Co zrobić, kiedy nasz przydomowy taras ma już lata swojej świetności za sobą? Otóż nie musimy go likwidować a w prosty sposób możemy zapewnić mu druga młodość. A może pamiętacie popularne domki z lat 60-tych z balkonikiem nad wejściem. Tutaj tez możemy go przerobić na wspaniały wygony tarasik.
Jednym e sposobów jest oczywiście wymiana tarasu? Ale co zrobić, jeżeli trzyma się w całości, a kamienna konstrukcja się nam znudził. Wtedy możemy sięgnąć po taras do samodzielnego montażu.

Tarasowe puzzle

Nagrodę Nobla powinien dostać ten, kto to wymyślił. Dzięki temu nie musimy już wynajmować specjalistycznego sprzętu za grube pieniądze, aby przerobić swój balkon, stary taras lub kawałek ogródka w piękny, nowoczesny, modny, przyjemny tarasik. Na rynku dostępne są moduły do samodzielnego montażu. Wykonane są z różnego rodzaju drewna.
Przy montażu należy zachować kilka podstawowych zasad. Po pierwsze miejsce musi być czyste, wypoziomowane i suche. Nie będzie zbyt korzystne, jeśli nasz taras po każdych opadach będzie stał w wodzie. Do wykonania takiego tarasu wystarcza podstawowe narzędzie. Młotek, wiertarka, wkrętak, rękawice i dobra piła. Konstrukcja składa się z następujących elementów: legary, deska tarasowa, klip łączący i wkręty ze stali nierdzewnej. Przy montażu należy zadbać o odpowiednie odprowadzenie wody spod tarasu.
Oprócz tarasów z drewna są dostępne również tarasy do samodzielnego montażu z kompozytów. Tutaj wykonanie jest już banalnie proste, a wyglądają one również estetyczne. Choć może nie tak efektownie jak te z drewna. Ich przewaga będzie trwałość, te drewniane jednak trzeba od czasu do czasu impregnować. Tutaj doskonale sprawdza się elementy z drewna egzotycznego, które jest bardziej odporne na wilgoć. No i mimo wszystko te drewniane będą wymagały odrobinę więcej wprawy przy obróbce. Natomiast na pewno nie zaszkodzi im nadmierne nasłonecznienie, czego nie można powiedzieć o tarasach z HDPE. Niestety plastiki maja to do siebie, że wystawione na działanie promieni słonecznych odbarwiają się. I pewnie nie będą tak miłe w dotyku. Natomiast zastosowanie maja uniwersalne., Z tego materiału możemy sobie zrobić tarasik nawet na balkonie.