Jak wybrać pawilony ogrodowe? 5 zasad

Chcesz jeszcze więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, a może marzysz o przestrzeni idealnej podczas przyjęć? W takim razie postaw na pawilony ogrodowe, które tak skutecznie ochronią Cię przed deszczem i zbyt mocnymi promieniami słonecznymi. Wtedy nawet w letnie popołudnie chętnie będziesz tam czytać książkę, pracować lub po prostu odpoczywać. Jednak zanim skorzystasz z tych uroków własnego pawilonu, przekonaj się, jak wybrać odpowiedni model.

Zasady wyboru pawilonów ogrodowych

Wygląd dopasowany do ogrodu

Na pewno zależy Ci na tym, żeby pawilony ogrodowe stały się integralną częścią tej przestrzeni. Dlatego koniecznie zwróć uwagę na dopasowany wygląd, a dzięki temu jeszcze lepiej podkreślisz nowoczesny, elegancki bądź skandynawski styl. Poza tym do wyboru masz pawilony w kształcie kwadratu, prostokąta, koła lub sześciokąta – wiele zależy od wielkości i Twojego gustu.

Zwróć również uwagę na kolory pawilonów ogrodowych, ponieważ to właśnie one mają największy wpływ na ostateczne wrażenie. Szczególnie popularne są brązowe, zielone i szare wersje.

Odpowiednia wielkość pawilonu ogrodowego

Lubisz urządzać wielkie przyjęcia i uroczyste grille w swoim ogrodzie? Zatem potrzebujesz pawilon, w którym pomieszczą się wszyscy goście. W takim przypadku najlepiej, jeśli zdecydujesz się na model na przynajmniej 10-12 osób. Do dyspozycji masz również bardziej kameralne wersje, czyli opcje idealne dla kilku osób lub pary. Na takie pawilony ogrodowe nie musisz poświęcać zbyt wiele miejsca, więc sprawdzą się nawet na niewielkich przestrzeniach.

Sposób montażu

Jeśli zależy Ci na szybkim montażu, to zdecyduj się na pawilon ogrodowy z prostą instrukcją obsługi oraz kompletem wszystkich niezbędnych elementów. Wtedy możesz samodzielnie zająć się jego złożeniem, a do tego nie musisz szukać w sklepach odpowiednich haków, podpórek i innych części.

Dodatki, jakie można wykorzystać

Koniecznie zwróć uwagę na to, jakie możliwości zapewniają Ci pawilony ogrodowe. W końcu w przyszłości na pewno będzie Ci zależało na udoskonaleniu lub po prostu wprowadzeniu lekkich zmian w wyglądzie i funkcjonalności tej przestrzeni. Dlatego sprawdź, czy do wybranego modelu można dokupić moskitiery lub zasłony. Oprócz tego zastanów się nad kupnem lampek oraz pnących roślin.

Solidny i wytrzymały materiał

Pawilony ogrodowe to inwestycja na wiele lat, więc na pewno chcesz przez długi czas cieszyć się tą przestrzenią. Zatem zwróć uwagę na jakość jego materiału. Najlepiej, jeśli jest wykonany z wytrzymałego i wodoodpornego tworzywa sztucznego. Doskonale sprawdzi się też tkanina odporna na promienie UV.