Jak urządzić swój salon?

Urządzanie salonu to przede wszystkim domena kobiet, które uwielbiają dopasowanie elementów do siebie i przede wszystkim jest to jej wizytówka. W salonie zazwyczaj podejmujemy gości, więc stawiamy na to, by było to pomieszczenie, które będzie wypełniała pozytywna energia, a i nie zabraknie w nim elegancji. Ponadto to miejsce, w którym odbywają się spotkania rodzinne; te z większą rodziną, oraz mniejszą i zadbajmy o to, by było to miejsce, które wypełnia ciepło i sprzyja łączeniu pokoleń. Zachęcamy do tego, by przeczytać nasz artykuł, w którym dowiesz się jak wypełnić salon oraz powiemy sobie parę słów o rekuperacji, dzięki której będziesz mógł zaoszczędzić dużo pieniędzy, a i nie zabraknie w nim tego odczuwalnego, fizycznego ciepła

W jakim stylu powinien być urządzony salon?

Przede wszystkim to zależy od Ciebie. W momencie, gdy brakuje Ci weny oraz boisz, że się, że Twoje stylizacje będą nietrafione możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą Ci w wyborze odpowiednich przedmiotów do salonu, albo poprzez zakupienie odpowiednich materiałów, w których znajdziesz gotowe stylizacje. Wierzymy jednak, że postawisz na swoją kreatywność i jednocześnie zaoszczędzisz sporo środków.

Możesz postawić na style, które już są w modzie jak tradycyjny, skandynawski, minimalistyczny, eklekstyczny, boho oraz industrialny. W zależności od waszych charakterów starajcie poruszać się w obrębie tych rozwiązań. Jeżeli natomiast jesteś singlem, który nie przesiaduje wiele czasu w domu, jednak chce wykorzystać pełną funkcjonalność pomieszczenia jakim jest salon, to rekomendowalibyśmy Ci styl minimalistyczny, który można łatwo połączyć ze skandynawskim – minimum przedmiotów, maksimum funkcjonalności oraz drewno i odrobina natura będzie wypełniać Twoje pomieszczenie i w połączeniu z jasnymi barwami będzie dobrze relaksować i sprawiać wrażenie dużej przestrzeni.

Styl tradycyjny jest odpowiednim rozwiązaniem, gdy jesteście rodziną, bądź niedługo taką się staniecie i zakładacie, że będziecie posiadać dzieci albo już je macie. Rodzinna atmosfera, która będzie wypełniać przestrzeń będzie sprzyjać zacieśnianiu więzi a duża liczba liczba roślin czy innej natury będzie dawać poczucie bezpieczeństwa.

Gdy jesteś zwariowaną osobą, która uwielbia eksperymentować, możesz zastosować styl boho, który charakteryzuje twórzy nieład oraz dowolność i mnogość kolorów. Jeżeli wiele podróżujesz i chciałbyś wyeksponować wszystkie pamiątki, które przywiozłeś z najodleglejszych zakątków świata, to ten styl jest dla Ciebie!

Industrialny salon, to styl kojarzący się z nowoczesnością. Cegła, drewno oraz elementy natury w jednym? Tak, to możliwe. Jest antidotum dla osób, które są praktycznie pomiędzy stylem tradycyjnym, a minimalistycznym czy też boho. Jeżeli kochasz połączenie tradycji z nowoczesnością, to zdecydowanie rekomendujemy Ci takie rozwiązanie. Meble retro i nowoczesny fotel na tle surowej ceglanej ściany? To zdecydowanie najlepsza opcja. Wymaga dużej kreatywności, jak i odrobiny dobrego smaku, jednak to bardzo częste rozwiązanie przez osoby w młodym wieku, bądź młode małżeństwa, które mają inne gusta niż ich rodzice i dziadkowie.

Rekuperacja – z czym się wiąże?

Rekuperacja to tłumacząc na chłopski rozum rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mieć lepszą wentylację mieszkania, a co za tym idzie świeższe powietrze, jak i sposób na zatrzymanie ciepła, co przenosi się na oszczędność pieniędzy w naszych portfelach. Rekuperator jest odpowiedzialny za proces odzyskiwania energii z zanieczyszczonego powietrza, co w dalszej kolejności wiąże się ze świeżym powietrzem w naszych domach usuwając powietrze o dużej objętości CO2.

Już nie będziesz zmuszony do tego, by otwierać okna, by wietrzyć swoje mieszkanie, co szczególnie jest przykre zimą, gdy chcemy zachować ciepło płynące z naszych grzejników. W tym okresie możesz zaoszczędzić nawet o połowę swoje wydatki związane z kosztami ciepła!

Pamiętaj, że przy budowie domu jest to obowiązkowe rozwiązanie dla cieszenia się odpowiednim klimatem oraz powietrzem oczyszczonym z kurzu i innych cząstek smogu, a w okresie w którym normy tej trującej substancji są przekraczane i to o paręset procent w niektórych miastach warto zainwestować w to rozwiązanie.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://ladnydomek.pl/