Geometryczne płytki w klasycznych wnętrzach

Płytki w domu to element wręcz niezbędny do wykończenia wnętrz typu kuchnia, łazienka lub przedpokój, w którym chcemy między innymi zamontować ogrzewanie podłogowe, grzejące nasze stopy po wstąpieniu do domu. Proste, kwadratowe i prostokątne płytki to najklasyczniejszy model dostępny na rynku, po który chętnie sięgają wielbiciele nieskomplikowanych wnętrz i nie tylko. Coraz więcej alternatywnych rozwiązań pojawia się na rynku wnętrzarskim. Geometryczne, orientalne, związane z naturą wzory lub z pewnym okresem w modzie sprawiają, że mamy pokaźny wybór fikuśnych płytek przeznaczonych do zaspokajania potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. W końcu klasyczne wnętrza nie muszą oznaczać wcale prostych form. Tylko jakie płytki zastosować w klasycznym wnętrzu?

Prostota tkwi w kształtach

W takim razie, dlaczego nie możemy skusić się na płytki heksagonalne, które również mają proste, geometryczne kształty? W końcu dodatkowe dwa boki dodane do kwadratu nie czynią płytki skomplikowaną. Chcąc urozmaicić wnętrze, heksagony będą strzałem w dziesiątkę. Świeże, modernistyczne podejście do klasyki, w połączeniu z odpowiednimi kolorami i dodatkami stworzy niepowtarzalne pomieszczenie, z którego będziemy czerpać przyjemność latami. Mozaika heksagonalna na podłodze w kuchni wkomponowana w zabudowę kuchenną, oraz stonowane kolory na ścianach, jak biały, beżowy, szarości lub ziemiste barwy to duet niezawodny. Naszą propozycją jest mozaika Heksagon Duży Cafe Latte Połysk przemycona do kuchni z białymi frontami, czarnymi uchwytami i rustykalnym blatem ze starego drewna. Brzmi niesamowicie, prawda? A jeśli chcemy mieć maksymalnie stonowane pomieszczenie, to drewniany blat wymieńmy na kamienny a Heksagon XL Marble Matowy zastąpi wyżej wymienioną mozaikę.

Małe, duże, lecz geometryczne

Klasyczne wnętrze oznacza proste, delikatne i ponadczasowe rozwiązania. Elementy abstrakcyjne oraz intrygujące nie znajdą tu miejsca. Aby nie zaburzyć harmonii, o którą tak dbamy, możemy skorzystać z płytek heksagonalnych w jednym, delikatnym kolorze i wielkości, która nie wprowadzi zamieszania do wnętrza. Małe płytki, wręcz niezauważane odnajdą się na ścianie w łazience w otoczeniu umywalki, nieskomplikowanego lustra i dekoracyjnych lamp. Innym rozwiązaniem będzie delikatna biała tapeta z konturowymi listkami i jaskółkami, która pięknie wkomponuje się w scenerię pomieszczenia, razem z mozaiką Heksagon Mały Biały Matowy w formie posadzki.

Klasyczna czerń z bielą

Jeśli jednak marzy nam się posadzka rodem z lat 50., to szachownica w wykonaniu mozaiki Heksagon Duży Biały Matowy oraz Heksagon Duży Czarny Matowy będzie stanowić ukłon w stronę ponadczasowej, nieco intrygującej klasyki wnętrzarskiej. Dodajmy jasne, stonowane ściany i meble, najlepiej biel, aby uwydatnić wdzięk mozaiki, bez przytłaczania jej. Srebro w postaci dodatków będzie bezpieczną opcją, dodatkowo pomieszczenie stanie się przytulne.

Dłuższa wersja Heksagonu

Jeśli ktoś z jakiegoś względu nie pała entuzjazmem do płytek heksagonalnych i szuka alternatywnego rozwiązania, to informujemy, że firma Raw Decor posiada w swojej ofercie model mozaiki o wdzięcznej nazwie Heksalong. Model ten występuje między innymi jako Heksalong Marble Matowy i jest równie efektowny, co heksagon, lecz jest nieco dłuższy i smuklejszy. Piorunujące wrażenie sprawia jako mozaika ułożona na całej ścianie, na której prezentuje się niezwykle okazale i elegancko. Strefa pod prysznicem lub ściana sąsiadująca z zabudową kuchenną będzie odpowiednim miejscem, do ukazania potencjału tej mozaiki. Oczywiście jako fragment ściany lub w formie mozaiki podłogowej będzie również znakomitym wyborem.

Wszystkie propozycje aranżacji klasycznego wnętrza będą doskonałym wyborem, jeśli my będziemy się w nich dobrze czuć. Bez tego, żadne wnętrze nie sprawi przyjemności z przebywania w nim. Wszystkie wymienione mozaiki znajdziesz na stronie Raw Decor. Zainspiruj się i stwórz swoje niezwykłe wnętrze.