Lodówka z zamrażarką – oto co warto wiedzieć przed jej zakupem!

Wybór nowego wyposażenia do kuchni może nie być wcale taki prosty. Musimy podjąć wiele kluczowych decyzji mających wpływ na funkcjonalność tego pomieszczenia. Czy jednak lodówka z zamrażarką jest w tym przypadku idealnym wyborem? Sprawdź, co warto wiedzieć o wspomnianym urządzeniu, zanim zdecydujesz się na jego zakup!

Lodówki z dużą zamrażarką – kto powinien rozważyć ich zakup?

Lodówka z zamrażarką o dużej pojemności raczej nie jest zbyt częstym wyborem osób, które mieszkają w pojedynkę. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, jednak zazwyczaj wystarczający jest w tym przypadku wariant z niewielką komorą przeznaczoną na mrożenie jedzenia.

Kogo wiec powinna zainteresować lodówka z dużą zamrażarką? Będą to między innymi wielodzietne rodziny, właściciele mieszkań na wynajem (gdy pod jednym dachem mieszka kilku wynajmujących) czy też osoby, które prowadzą własny biznes. Jeżeli postawimy na lodówkę marki Samsung z technologią No Frost, nie musimy martwić się również jej rozmrażaniem! System cyrkulacji powietrza sprawia, że wewnątrz urządzenia utrzymana jest idealna temperatura, dzięki której nie powstaje nadmiar lodu i szronu.

Czy szerokość lodówek ma znaczenie?

Wymiarki lodówki są szczególnie ważne, jeżeli nasza kuchnia nie ma zbyt dużego metrażu. Do wyboru mamy zarówno warianty wolnostojące, jak i te przeznaczone do zabudowy. Która opcja będzie lepsza? To zależy przede wszystkim od tego, jaki mamy pomysł na zaaranżowanie przestrzeni!

Warto pamiętać też o tym, że na rynku dostępne są zarówno lodówki jednodrzwiowe, jak i dwudrzwiowe. W przypadku tych pierwszych popularnym wariantem są te o szerokości 50 i 60 cm, które z łatwością wpasujemy w większość kuchni.

Jaką lodówkę z zamrażarką wybrać?

Nie istnieje jedna, idealna odpowiedź na to pytanie. Przed wyborem nowego sprzętu warto poznać dostępne funkcje i technologie, z których korzystają nowoczesne lodówki. Jeżeli szukamy wariantu energooszczędnego, marka Samsung przygotowała ciekawą ofertę takich urządzeń.

Na przykład lodówki korzystające z trybu AI Energy Mode są w stanie zużywać do 15%* mniej energii. Jak to możliwe? Sztuczna inteligencja optymalizuje ich działanie na podstawie poznanych wcześniej wzorców i nawyków użytkownika (mowa na przykład o częstotliwości otwierania drzwi, powtarzalności rozmrażania czy szybkości pracy kompresora).

Jeżeli dany sprzęt pozostaje kompatybilny z aplikacją SmartThings**, możemy skorzystać z opcji informowania o otwartych drzwiach. Powiadomienie otrzymamy na telefon, smartwatch bądź też pojawi się ono na naszym telewizorze Samsung.

Warto jeszcze dodać, że aktualne klasy energetyczne lodówek różnią się od tych, które były nam znane jeszcze do niedawna. W konsekwencji nowelizacji przepisów doszło do istotnych zmian w kwestii sposobów oznaczania klas energetycznych urządzeń. Nie ma już rozróżnienia na klasy A+, A++ czy A++. Skala zaczyna się od A i kończy na G (najniższy poziom energooszczędności) – na jej podstawie dokonano ponownej kwalifikacji urządzeń. Klasa A zarezerwowana jest dla tych najbardziej efektywnych energetycznie – dostępnych teraz lub dopiero w przyszłości.

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń.

** Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.