Nowe płytki bez usuwania starych

Jeśli twoje stare płytki ceramiczne są zużyte, możesz położyć nową płytkę na starej i uniknąć ogromnej pracy związanej z wybiciem starej płytki. Zakłada się, że podłoga pod nimi jest pełna (beton) i że nie ma pęknięć w istniejącej płytce (co wskazuje na leżące u podstaw problemy w betonie). W rzeczywistości wystarczy znaleźć specjalistów którzy się wszystkim zajmą i zastanowić się jak znaleźć ekipę remontową znającą się na tego typu pracach. Dla tych którzy chcieliby podjąć wyzwanie i samemu wziąć się za to zadanie prezentujemy krótki poradnik.

Podstawowe kroki

Przygotowanie powierzchni jest najważniejsze. Zacznij od upewnienia się, że wszystkie płytki są solidnie przyklejone do podłogi. Uderz je lekko drewnianym młotkiem lub kawałkiem 2 × 4. Puste dźwięki oznaczają, że płytka jest luźna. Usuń i zresetuj wszystkie luźne za pomocą cienkiego zestawu. Następnie znajdź wysokie punkty i wyszlifuj je za pomocą szlifierki kątowej z tarczą do murowania. Następnie przeszlifuj wszystkie płytki za pomocą paska lub szlifierki orbitalnej aby zarysować wszelkie szkliwa powierzchniowe. Usuń spleśniałą lub luźną zaprawę za pomocą narzędzia obrotowego lub skrobaka z węglików spiekanych. Odkurz płytki i oczyść je detergentem i wodą, aby usunąć brud, uszczelniacze i wosk. Opłucz powierzchnię czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Odpowiednie klejenie

Kup cienki zestaw modyfikowany lateksem i mieszaj go w małych partiach, aby nie dopuścić do złuszczania. Całkowite pokrycie klejem ma zasadnicze znaczenie dla dużych płytek,, a nawet ważniejsze, gdy układasz płytki na płytce. Niektórzy instalatorzy wolą „wypłaszczyć” każdą płytkę płaską krawędzią pacy przed nałożeniem płytki na rozczesany cienki zestaw. Inni wolą użyć większej pacy zębatej. Niezależnie od wybranej metody, zawsze przeczesz klej w jednym kierunku (bez zawirowań). Następnie umieść płytkę na podłodze i przesuń ją prostopadle do czesanego cienkiego zestawu aby rozprowadzić klej.