Jak wybrać dobre prześcieradło – z gumką czy bez?

Prześcieradło to nie mniej istotny element wyposażenia sypialni niż poduszki czy pościel na kołdrę. Od odpowiedniego doboru tego produktu zależy bowiem twoja codzienna wygoda podczas snu. Prześcieradło powinno idealnie oblekać materac, a przy tym być oddychające i przyjemne dla ciała. 

Prześcieradło z gumką czy bez?

Prześcieradła z gumką 180×200 nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Przede wszystkim ten produkt jest bardzo wygodny i funkcjonalny. Nałożenie prześcieradła na materac jest wyjątkowo proste, tutaj materiał sam idealnie układa się na konstrukcji materaca. Istotne jest jednak przede wszystkim coś innego. Prześcieradła z gumką świetnie trzymają się na miejscu w trakcie twojego snu. Nie ma znaczenia, czy przewracasz się z boku na bok, czy śpisz na boku, na plecach, na brzuchu. Łatwiej jest takie prześcieradło z gumką nie tylko więc założyć, ale i z niego korzystać. Nie ma znaczenia, jakiego typu jest łóżko, czy sam materac. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na prześcieradło z gumką.

Prześcieradło — jersey i inne oddychające materiały

W sklepach z akcesoriami do sypialni znajdziesz bardzo różne prześcieradła, uszyte z tkanin różniących się od siebie fakturą i właściwościami. Dużą popularnością cieszy się frotte. Możesz także postawić na jersey, czyli popularny rodzaj bawełny, który gwarantuje ci komfort podczas wypoczynku. Materiał ten genialnie pochłania i odprowadza wilgoć, ma właściwości oddychające, dzięki temu współpracuje z ciałem i zapewnia komfort cieplny. Nie jest ci w nocy zimno, nie jest jednak także zbyt ciepło. To, z jakiego materiału wykonany jest produkt taki jak prześcieradło czy pościel na kołdrę lub poduszki ma naprawdę niemałe znaczenie dla twojego komfortu, kiedy śpisz lub po prostu wypoczywasz w łóżku.

Prześcieradła z gumką 180×200

Pościel powinna być umiejętnie dobrana pod wieloma względami. Przede wszystkim chodzi o wygodę jej zakładania i użytkowania. Niemałe znaczenie ma w tym kontekście jakość materiału. W przypadku prześcieradła liczyć się będzie także jego konstrukcja i wybór między modelem z gumką lub bez. W końcu nie bez znaczenia jest także charakter i wizualny aspekt prześcieradła. Jeszcze do niedawna były to wyłącznie szare i białe materiały, dzisiaj wybór jest znacznie większy. Bez problemu możesz dopasować prześcieradło zarówno do stylistyki całej sypialni, jak i wybranego przez ciebie kompletu pościeli. Oferta prześcieradeł jest naprawdę spora, także pod względem kolorystycznym. Nie brakuje nawet propozycji z nadrukami.