Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Białe drzwi wewnętrzne które nie żółkną

Wybór drzwi wewnętrznych tylko pozornie wydaje się łatwy. W rzeczywistości musimy dopasować je do stylistyki całego mieszkania. To trudne zadanie w szczególności, gdy wnętrza sypialni różnią się aranżacją od przedpokoju – należy w końcu je dobrać w taki sposób, by pasowały do stylistyki obu pomieszczeń. Z pewnością najbardziej uniwersalne są białe drzwi. Jak je wybrać?

Sprawdź ofertę na drzwi Warszawa

Białe drzwi – wady i zalety

Największą zaletą białych drzwi wewnętrznych jest to, że pasują one do każdej kolorystyki wnętrza oraz do większości aranżacji – bez względu na to, czy nasze mieszkanie urządzamy w stylu skandynawskim, klasycznym czy nowoczesnym, białe drzwi będą stanowić idealne rozwiązanie. Wśród modeli znajdziemy zarówno klasyczne, proste drzwi, jak i te posiadające przeszklenia i ozdobne ornamenty. W niektórych przypadkach możemy rozważyć zakup drzwi przesuwnych, w szczególności, gdy dysponujemy niewielkim metrażem mieszkania. Niestety, białe drzwi posiadają jednak kilka wad. Po pierwsze, widać na nich każde zabrudzenie, a po pewnym czasie mogą one również żółknąć.

Jak zapobiegać żółknięciu białych drzwi?

Czy istnieją białe drzwi wewnętrzne które nie żółkną? Niestety – bez względu na rodzaj materiałów, większość z nich może po pewnym czasie delikatnie zmienić kolor. Jednak wystarczy odpowiednia pielęgnacja i będziemy mogli cieszyć się białym kolorem drzwi przez wiele lat. Przede wszystkim należy postawić na częste i dokładne czyszczenie. Do mycia drzwi białych powinniśmy używać środków do tego przeznaczonych, które posiadają delikatne działanie wybielające – te jednak należy dobrać do rodzaju materiałów, z których drzwi zostały wykonane. Jeśli jednak zauważymy po kilku latach żółknięcie produktów, możemy użyć specjalnych środków renowacyjnych, które ściągają zanieczyszczenia i zabrudzenia.